Published On: 11 Shtator, 2016

Dasma shqiptare e shekullit në Tiranë/ Të ftuar ministra dhe princë

Mbrëmjen e së shtunës u zhvillua një nga ceremonitë martesore më të përfolura të momentit.

Ylli Ndroqi mbrëmë martoi djalin e tij Redon me Marjanën aty ku asnjë dasmë nuk është bërë ndonjëherë, në Pallatin e Kongreseve.

Të ftuar ishin figurat më të njohura shqiptare si nga politika, gazetaria, arti apo biznesi, në dasmën me 530 të pranishëm.

Redon Ndroqi lidhi kurorë me partneren e tij armene, Mariam Akpyan pas përgatitjeve gjatë verës.

Redoni dhe Mariam u njohën ndërsa ishin me pushime.

Familja ka nisur të enjten ceremoninë e parë të dasmës së tij në ‘Hotel Tirana’.

Kishte të ftuar si Ilir Meta e Monika Kryemadhi, Erjon Veliaj me Ajola Xoxën, Ditmir Bushati me bashkëshorten, Leka Zogu II me të fejuarën e tij, e kështu me radhë.

Mes valltarëve të shumtë, ra në sy që këndoi live Artjola Toska.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...