Published On: 22 Korrik, 2016

DASH përshëndet miratimin e reformës: SHBA-të do t’ju ndihmojnë ta zbatoni (VIDEO)

Departamenti Amerikan i Shtetit ka përshëndetur miratimin e reformës në drejtësi me vota unanime pas mesnatës në Kuvendin e Shqipërisë.

DASH e vlerëson një hap historik për demokracinë shqiptare, ndërsa theksohet në një deklaratë, se SHBA-të janë të vendosura që pas miratimit, tashmë të ndihmojë Shqipërinë në implementimin e kësaj reforme.

“SHBA përgëzon qytetarët e Shqipërisë për kalimin e ligjit të reformës në drejtësi. Ky është një hap historik përpara për demokracinë shqiptare. Liderët e Shqipërisë e kanë vendosur vendin në drejtë të historisë. Suksesi i takon popullit shqiptar dhe shoqërisë civile që nuk u dorëzua kurrë në kërkesat e tyre për ndryshim. SHBA-të janë të vendosura për të ndihmuar Shqipërinë në zbatimin e kësaj reforme”, tha zëdhënësja e DASH.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...