Published On: 21 Gusht, 2016

Dardan Sejdiu PDK-së e LDK-së: 1 shtatori është afër!

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka reaguar ndaj kritikave që i bën LDK dhe PDK komunës së udhëhequr nga Vetëvendosje, në lidhje me punësimet e shumta me kontratë mbi verpër.

Ai në një shënim në facebook ka theksuar se dy partitë në pushtet janë bërë bashkë kundër Prishtinës, raporton Gazeta Blic. Sipas tij, 1 shtatori është shumë afër, dhe sipas tij, dop të ndodh rënia e klanit pronto.

Reagimi i plotë:

Dosjet Pronto kane deshmuar kapjen totale qe Hashim Thaci dhe Kadri Veseli i kane bere institucioneve publike me ane te vegles/ndermjetesuesit Adem Grabovci.

Sot kjo kapje u shperfaq dhe u zhvesh ne plotni. Se pari RTK se bashku me portalet e tyre shperndan nje te pavertete te madhe, pastaj u munduan te barazojne Shpend Ahmetin me Adem Grabovcin, dhe tash vet Hashim Thaci qenka deklaruar qe keto qenkan te njejta.

Ndersa LDK e Isa Mustafes asnje fjale nuk e tha per keto pergjime, perkundrazi hesht sepse eshte vet pjese e ketij organizimi. Qe 14 vite qeverisin bashke, ne Komune deri ne vitin 2014 kur edhe u clirua Prishtina, ndersa ne nivel qendror ende.

Tash e nje kohe jane bashke, tash e nje kohe u munduan me bllokime. Tash perseri po behen bashke kunder Prishtines me instrumentet e ndertuara nga klani Pronto.

1 Shtatori eshte afer, renia juaj edhe me afer, e clirimi i institucioneve qe i keni sakatosur nga paditunia, shantazhet dhe kercenimet menjehere pas.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...