Published On: 13 Mars, 2016

Dardan Morina mbron titullin botëror në kikboks

Kik boksieri shqiptar Dardan Morina mbrëmë e mbrojti titullin botëror në WKUme fitore bindëse, me vendim unanim të gjyqtarëve, në kategorinë e rëndë 76 kg.
Dardan Morina ka përshëndetur edhe në gjuhën shqipe, shqiptarët mbështetës në sallën ku u ndesh për titullin, si dhe shqiptarët kudo që ndodhen.
Pastaj në gjermanisht ka përshëndetur mbështetësit e tij financiar si dhe stafin e ekipit të tij.
Në maj do ta ketë meçin e ardhshëm po ahstu të rëndësishëm për titull bote në Ingolshtat të Gjermanisë. – SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...