Published On: 29 Shtator, 2016

Dardan Molliqaj: Ja ku ishin aktivistët e VV-së natën e sulmit në Kuvend

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosjes, dardan Molliqaj ka dëshmuar se ku kanë qenë aktivistët ditën kur ndodhi sulmi ndaj Kuvendit më 4 gusht.
Ai këtë u mundua ta dëshmoj përmes disa fotografive, përgjatë emisionin Rubikon të KTV_së.

Sipas Molliqajt të gjithë ata ishin larg vendit të ngjarjes dhe kanë dëshmitarë.

 “Shenja e parë e kuqe është vendi i sulmit, ndërsa poshtë vendi ku ka qëndruar Astrit Dehari. Në ora kaq ka hyrë në këtë ndërtesë, në ora kaq ka dalë, kjo mund të shihet me kamera. I gjithë qyteti është me kamera të Policisë”, tha ai.
Sekretari i VV-së ka shtuar se edhe aktivistët tjerë nuk janë të përfshirë, duke thënë se VV ka parë pamje të kamerave dhe ka ftuar Policinë që t’i marrë ato për t’i përdorur në hetime.
“Atdhe Arifi, vendndodhja në kohën e sulmit, Fast Food “Aba”, janë disa dëshmitarë, dhe ka kamera përballë vendit ku dëshmohet se ai ishte aty atë kohë. Këto pamje i kemi parë. Ftoj policinë me shku me i marrë. Ato ekzistojnë. Egzon Haliti ka qenë në banesën e së dashurës së tij, Fjolla Çavolli, ka kamera përreth, rruga “Isa Kastrati”. Petrit Ademi, në darkë me miqtë e tij, rruga “Hajrullah Abdullahu”. Janë ofruar komunikim në telefona dhe ka pamje kur kanë hyrë e kur kanë dalë.
Adea Batusha duke pirë kafe në rrugën “Muharrem Fejza”. Edhe kjo do të vërtetohet me kamerat përreth. Frashër Krasniqi, rruga “Hamdi Beha” te shtëpia ku jetojnë prindërit e tij”, ka përfunduar ai.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...