Published On: 20 Prill, 2016

Dardan Molliqaj ironizon Ramushin: Ata që hedhin gaz nuk do të bëhen kryeministër.

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka ironizuar me deklaratën e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, se ai është “vetëm për sporte të rënda”, kur kishte arsyetuar vendimin e tij për të mos hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

“Unë e di që ai i ka mëshuar filikaqës në Kuvend. Pra, qenka për sporte super të lehta dhe për sporte super të rënda – por ndërmjet nuk qenka”, është shprehur Molliqaj në emisionin Monitor në RTK, transmeton Gazeta Express.

Molliqaj ka thënë se mendon se kjo nuk është arsyeja e vërtetë pse AAK ka hequr dorë nga hedhja e gazit lotsjellës në sallën e Kuvendit të Kosovës.

“Unë mendoj që nuk është kjo e vërteta – e vërteta e moshedhjes së gazit është me dy sende. E para është që duhesh të ballafaqohesh, se sistemi na ndjek dhe na arreston – nuk kanë qenë gati të arrestohen për këtë. Dhe, e dyta është që kanë menduar se ata që hedhin gaz nuk do të bëhen kryeministër. Kjo është arsyeja”, ka deklaruar Molliqaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...