Published On: 5 Prill, 2016

Daja i Ali Ahmetit është aktivizuar fuqishëm për mbledhje fondesh

Kryetari i Shoqatës së Veteranëve të UCK-së, Fazli Veliu njofton familjet e dëshmorëve se fondi: ‘Dëshmorët e Atdheut’ po përforcohet nga mërgimtarët tanë atdhetar, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Gjatë një kohe 3 javore do t’jua japim në dorë. Paci forcë për ti përballuar dhembjet dhe sfidat e jetës, së bashku me ata dhe ato që janë me ju!Lavdi Dëshmorëve-Martirëve! Me shëndet plagët e lirisë-Ju të lënduar shpirtëror e fizikë!”, thuhet në njoftimin e SHVL-UCK, të firmsur nga kreu i saj, Fazli Veliu.

Ditëve të fundit, Daja i Ali Ahmetit është aktivizuar fuqishëm me shoqatën që drejtojnë. Ditë më parë ai kërkoi takim me Ahmetin për të diskutuar cështjen shqiptare në IRJM. (INA)

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...