Published On: 3 Mars, 2016
Bota |

Dadoja vrasëse: Hakmarrje Putinit për viktimat myslimane

Gulcekra Bobokulova, dadoja e cila në Moskë ka vrarë një fëmijë duke ia hequr kokën ka thënë se e ka bërë këtë akt në mënyrë që të hakmerret për myslimanët e vrarë nga sulmet ruse në Siri.

Në një video xhirim i cili sot është postuar në internet, dadoja nga Uzbekistani për herë të parë shpjegon detajisht pse e ka kryer krimin.

“Iu kam hakmarrë të gjithë atyre që kanë derdhë gjak. Putin ka derdhur gjak me bombardimet në Siri. Pse myslimanët janë vrarë? Edhe ata dëshirojnë të jetojnë dhe në mesin e tyre ka edhe fëmijë”, ka thënë Bobokulova.

Ajo ka zbuluar po ashtu se edhe ka dashur që të shpërngulet në Siri, por nuk ka precizuar qytetin. Ka thënë se ka dashur që të jetojë në një vend mysliman.

Sipas agjencisë së lajmeve Reuters është e paqartë kur është xhiruar kjo deklaratën por dadoja shihet me të njëjtën veshje që e ka pasur të mërkurën në gjykatë.

Në marrjen në pyetje dadoja vrasëse dje ka thënë se kështu e ka urdhëruar Allahu, ndërsa në gjykatë ka hyrë duke buzëqeshur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...