Published On: 29 Shkurt, 2016

Daçiq: Kemi forcuar pozitën në Kosovë

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka thënë  se pozita e Serbisë në Kosovë është bërë me e fort, duke cilësuar se më nuk ka arsye që diçka të mos zbatohet.

Para shkuarjes në New York në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, Daçiq ka thënë se Lista Serbe me sjelljen konstruktive ka kontribuuar në përforcimin e pozitës së popullit serb në Kosovë.

“Pozita jonë është përforcuar marrë para sysh se në konfliktet e brendshme, jostabilitetin dhe demonstratat, Lista Serbe është sjellë në mënyrë konstruktive dhe kjo sjellje ka qenë në interesin tonë”, ka thënë për “Radio Beograd”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...