Published On: 21 Janar, 2016

Daci: Thaçi do ta zhduk edhe veten edhe LDK-në

Nexhat Daci, në intervistën në RTK tha se Hashim Thaçi e ka dashur gjithmonë zhdukjen e LDK-së dhe me të ka vendosur të bëjë koalicion. I pyetur se a do ta zhduk LDK-në Daci tha: Thaçi do ta zhduk edhe veten edhe LDK-në.

Ish kryetari i Kuvendit ka folur edhe për shkarkimin e tij duke treguar se për herë të parë është përplasur me ambasadorin Filip Goldberg sepse nuk ka pranuar që të bëhet varrimi i presidentit Rugova ashtu, dhe pavarësisht kësaj ka gëzuar përkrahjen e State Departamentit, UNMIK-ut, KFOR-it dhe mëbështetje të Agim Çekut. Shqiptari.eu

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...