Published On: 28 Shkurt, 2016

Curry barazon rekordin e Koby Bryantit

  • Ylli i Golden State, Stephen Curry ka shkëlqyer në fitoren e mbrëmshme të ekipit të tij kundër Oklahoma Cityt, duke shënuar 46 pikë.

Ishte pikërisht ai që shënoi pikët e fundit në fitoren e ngushtë 121-118 ndaj Oklahomas në Chesapeake Energy Arena, raporton Reuters.

“Nuk e kisha idenë se sa larg isha, por isha në një formë të lartë në tërë takimin. Fatmirësisht ajo e fundit hyri brenda. Vetëbesimi ishte i lartë, prandaj vetëm e provova”, është shprehur Curry, i cili barazoi edhe një rekord në NBA.

Curry shënoi 12 treshe në takimin e mbrëmshëm duke barazuar kështu rekordin e yllit të LA Lakers, Koby Bryant, që kishte shënuar po aq treshe në vitin 2003, dhe Donyell Marshall në vitin 2005.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...