Published On: 17 Janar, 2016

Çun Lajçi: Kryeministër dhe ministra ju duhet të turpëroheni jo të mburreni

Isa Mustafa në debatin me Baton Haxhiun, uroi ekipin e filmit “Shok” i cili sot u nominua për Oskar, ashtu siç bëri para tij Thaçi e Veseli. Por Unë ju them Atyre: Ju duhet të turpëroheni jo të mburreni, sepse me dekada e keni harrue kastën e aktorve dhe rregjizorve Kosovar dhe si palaçove ua keni hudhë “eshtrat e pulave tuaja të pjekura” duke i lënë në kushte të mjerueshme, dhe ashtu mjeranqe t’i realizojnë projektet e veta artistike.
E pra falë këtyre artistëve e këtij filmi sot flitet bukur për Kosovën në Holivud, kurse për Juve z.Kryeministër e për ministrat tu flitet zi e ma zi. Prandaj në vend të mburrjes më mirë skuquni – nëse keni fytyrë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...