Published On: 12 Maj, 2016

Çudi seksuale: Të paguhesh për të përdhunuar virgjëresha

Nuk ka fushe te informacionit qe te mbetet e perjashtuar nga cudite seksuale qe degjojme cdo dite ne programet televizeve argetuese, ne internet, apo ne shtypin e perditshem.
Ne ditet e sotme jemi mesuar te shohim cdo gje dhe nevojen e vazhdueshme per te eksperimentuar gjithmone dicka te re dhe shpesh te coroditur; Kjo eshte shenje e nje shoqerie ne transformim te shpejte dhe te eger.
Por sot nuk duam te diskutojme mbi ligjshmerine e zakoneve dhe traditave te caktuara, duam t’ju tregojme shkurtimisht 10 cudite nga pjese te ndryshme te globit.
Duam t’ju leme te habitur, te tronditur, te prekur, por me nje buzeqeshje ose me nje pikepyetje gjigande te stampuar ne fytyren tuaj!
– Ne Liban, burri lejohet ligjerisht te kete marredhenie seksuale me kafshet, me kusht qe kafshet te jene te gjinise femerore. Te paturit marredhenie seksuale me nje kafshe te seksit mashkull, denohet me denimin me vdekje.
– Ne Bahrein, nje doktor mashkull ligjerisht mund te ekzaminoje organet gjenitale te femres, por nuk mund t’i vezhgoje drejtperdrejt vizites, mund te shohe vetem reflektimin e tyre ne nje pasqyre.
– Myslimaneve, u ndalohet te shikojne organet gjenitale te nje kufome. Ligji vlen edhe per varremihesit, per kete gje organi seksual i te vdekurit duhet te jete i mbuluar me nje lecke.
– Ne Indonezi, denimi per masturbimin eshte prerja e kokes.
– Ne Guam, ka meshkuj per te cilet puna eshte kryesisht bredhja e fshatrave dhe te perdhunojne vajza te reja te virgjera. Keta individe paguhen nga meshkuj te tjere qe duan me vone te martohen me vajzen e zgjedhur. E gjithe kjo vjen sepse sipas ligjit Guan ndalon qarte martesen per virgjereshat.
– Ne Hong Kong, gruaja e tradhetuar ka te drejte ligjore per te vrare burrin e saj kurorshkeles por mund te beje gjestin vetem me duar te zhveshura. Ndersa dashnorja e burrit te saj mund te vritet ne cdo menyre edhe ne ate me barbare.
– Ne Liverpool, lejohen shiteset topless por vetem ne dyqanet e peshqeve tropikal.
– Ne Cali, Kolumbi, gruaja mund te kryeje marredhenie seksuale vetem me burrin e saj dhe heren e pare qe ndodh, nena e vajzes duhet te jete e pranishme dhe deshmitare e aktit.
– Ne Santa Kruz, Bolivi, eshte e paligjshme per nje burre te kyreje marredhenie seksuale me nje grua dhe me motren e saj ne te njejten kohe.
– Ne Maryland, eshte e paligjshme per te shitur prezervative ne distributoret automatike me perjashtime ne makinerite ne afersi te vendeve ku shiten pije alkoolike per konsum ne ate vend.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...