Published On: 24 Gusht, 2016

Cosa Nostra dhe Pronto Mafia

Besnik Gjaka

Nino Mandalaja nje avokat MAFIOZ shkruan se jo te gjithe mafiet jane njesoj..ai ngre zerin kunder klases politike…ne bllokun e tij ai thote..ne çfare dallojne keto Mafie nga ajo qe kuptohet zakonisht me Mafia? Sigurisht nga petku qe veshin, qe nuk i ngjason imazhit te eger te Cosa Nostra-s. Ama, persa i perket mizorise te mafia-s PRONTO, ata jane ndoshta edhe me te pashpirt dhe me vdekkjeprures se Cosa Nostra. Jane me agresive, kane plaçkitur te ardhmen e te rinjve tane dhe kane fshire te shkuaren e te moshuarve tane, na kane zhveshur nga dinjiteti qytetar, Na kane vjedhur qetesine e nevojshme per nje cilesi minimale te jetes, na kane detyruar te bashkejetojme me pasigurine e te drejtes dhe me sigurine e padrejtesive te perhapura, na denojne me pafuqine dhe me poshterimin e nje skenari te pashprese.. e keqja e krejt kesaj eshte se agjencionet e zbatimit te ligjit qe jan te thirrura per luftimin e krimit te organizuar ne Kosove… eshte kapur nga kjo organizat mafioze duke filluar nga policia, prokurorira, gjykata, te cilat punojne dhe veprojne me direktivat e shefit te shefave PRONTO MAFIA.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Qeveria serbe qe nga mbarimi i luftes ne Kosove me 1999 , financon dhe mbeshtet shume firma me force ekonomike te fuqishme ne BiH , Mal te Zi, Shqiperi, Maqedoni dhe Kosove te cilat , me parat qe qarkullojne ( ne shume raste , para te pista ) keto firma ne shtetet respektive kane force qe ti ” detyrojne ” qeverite e ketyre shteteve dhe parlamantet te marrin vendime, ose te mose marrin asnji vendim nese keto vendime nuke jane konform projekteve serbe per keto shtete.Ne te shumten e rasteve , mose ne te gjitha raststet , keto vendime merren nga firmat e fuqishne kurse qeverit dhe parlamentet e shteteve respektive vetem duhet ti votojne , legalizojne dhe institucionalizojne ato vendime.Gjurmet e ketyre vendimeve qytetaret po i perjetojne cdo dite e me shume kurse per apsurditetin e vendimeve te tila nuk ia vlen te behet ndonji koment i vecant..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...