Published On: 9 Korrik, 2016
Bota |

Corbyn’it i rrezikohet pozita, Eagle e synon kreun e laburistëve në Britani

Angela Eagle, një ligjvënëse e lartë nga partia opozitare laburiste e Britanisë së Madhe, ka njoftuar sot se do ta shpallë kandidaturën e saj për të marrë udhëheqësinë e partisë nga lideri i tanishëm, Jeremi Corbyn.

Partia Laburiste është ngulfatur në një krizë të thellë që nga largimi tronditës i Britanisë së Madhe nga BE-ja më 23 qershor, me Corbyn i cili po qëndron në pozitë i kacavarur, përkundër faktit se një numri i madh i anëtarëve të ekipit të tij politik e kanë tradhtuar, si dhe pas një vote të mosbesimit në të, të aprovuar së fundmi nga një shumicë dërmuese e ligjvënësve laburistë, shkruan Reuters, përcjell Express.

Eagle ishte në mesin e atyre që kanë dhënë dorëhejqje nga ekipi politik i Corbyn pas largimit të Britanisë nga BE.

Ajo ka thënë se do ta shpall kandidaturën për lidere të Partisë Labursite të hënën dhe se do ta shpjegojë vizionin e saj për vendin dhe dallimin që një Parti e fortë Laburiste mund ta bëjë./Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...