Published On: 1 Mars, 2016

Conte sjell mesfushorin belg te Chelsea

  • Mediat angleze raportojnë se Chelsea synon të transferojë Radja Nainggolanin.

Së bashku me mesfushorin belg do të vjen edhe trajneri, Antonio Conte, oi cili pritet të nënshkruajë një kontratë tre-vjeçare me vlerë prej 23 milionë funte.

Ish-trajneri i Juventusit i ka rekomanduar tashmë mesfushorët e Giallorossit, Miralem Pjanic dhe Nainggolan si përforcimeve gjatë afatit kalimtar të verës.

Reprezentuesi boshnjak këtë sezon ka shënuar nëntë gola dhe ka tetë asistime në 24 paraqitje në Serie A, ndërsa belgu Nainggolan ka realizuar dy gola në 25 ndeshje në Serie A.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...