Published On: 2 Maj, 2016

Çollaku që tani uron qytetarët e Kosovës

Ministri i Integrimeve Evropiane Bekim Çollaku, është më se i bindur se këtë javë Kosova do t’i marrë dy lajme të mira, raporton GazetaBlic.

Ai ka thënë se këto dy lajme (për çështjen e liberalizimit të vizave dhe pranimit të Kosovës në UEFA), po vijnë pak me vonesë, mirëpo jo për fajin e tyre.

 Çollaku madje edhe ka uruar që tani për këto “suksese” siç ai i ka quajtur.

Më poshtë e gjeni të plotë shënimin e tij:

Filluam javën e re, që natyrshëm do të ketë lajme dhe zhvillime të reja. Për më tepër, jam shumë i sigurt se do të jetë një javë shumë dinamike dhe e mbushur me lajme historike për shtetin tonë të ri. Këto lajme që do vinë, edhe pse të vonuara pa fajin tonë, do të gëzojnë shumë të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës. Me lejoni të marr guximin dhe paragjykoj sukses të plotë të Kosovës i cili është plotësisht i merituar. Prandaj, në menyrë krejt të pazakonshme, iu uroj paraprakisht të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës për sukseset historike të kësaj jave./GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...