Published On: 9 Maj, 2016

Çollaku në Ditën e Evropës: Vendi i Kosovës është në BE

Ministri i Integrimit, Bekim Çollaku ka uruar qytetarët me rastin e Ditës së Evropës, duke thënë se kjo festë është më kuptimplote tani kur puna jonë e përbashkët shumëvjeçare ka dhënë fryte në formën e marrëdhënieve kontraktuale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian.

Lexoni të plotë postimin e Çollakut në Facebook:

“Urime Dita e Evropës të gjithëve! Kjo festë është më kuptimplote tani kur puna jonë e përbashkët shumëvjeçare ka dhënë fryte në formën e marrëdhënieve kontraktuale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian me hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, si dhe me rekomandimin e Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave.

 Afërsia nga e cila e festojmë Ditën e Evropës kësaj here është më e madhe, dhe jam i bindur se kjo afërsi sa vjen e do të shtohet. Evropa është kontinenti ynë, ne jemi evropian, vlerat evropiane janë tonat po aq sa të evropianëve tjerë.

Vendi i Republikës së Kosovës është në Bashkim Evropian”. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...