Published On: 29 Prill, 2016

Çollaku: Ndalimi i flamurit të Kosovës nga EBU është fyese

Ministri i Integrimeve Evropiane Bekim Çollaku ka reaguar ndaj vendimit të EBU-së për ndalimin e flamurit të Kosovës në Eurovizion duke e quajtur fyes një vendim të tillë, raporton lajmi.net.

Madje ministri Çollaku ia ka kujtuar EBU-së rezolutat e shumta të Parlamentit Evropian ku bëhet thirrje për përfshirjen e Kosovës në Eurovizion.

Për këtë, sot gjatë ditës EBU ka kërkuar falje duke thënë se ndalesa kishte natyra të ndryshme. Dhe se sipas tyre dokumenti me flamujt e ndaluar nuk është dashur të bëhej publik.

Të enjten mbrëma është publikuar rregullorja  e ‘Eurosongut’ të publikuar nga bordi i festivalit i cili vepron nën drejtimin e Unionit Evropian të Transmetuesve Publik (EBU)./lajmi.net

Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...