Published On: 17 Mars, 2016

Çollaku: Këtë vit qytetarët e Kosovës lëvizin pa viza

Ministri i Integrimeve Europiane Bekim Çollaku edhe një herë është shprehur i sigurt se qytetarët e Kosovës do të lëvizin lirshëm këtë vit.
“Jam shumë optimist që Komisioni Europian së bashku me shtetet anëtare nuk do ta shtyjnë në pafundësi vendimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës. Unë qysh vitin e kaluar kam premtuar dhe kam siguruar qytetarët që viti 2016 do të jetë vit ku qytetarët e Republikës së Kosovës do të lëvizin lirshëm dhe pa viza’, tha Çollaku për RTK’në.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Gjergj Fishta Jr. thotë:

  O moj Shqipni mos ke frikë

  Se i ke djemt ne Amerikë
  O Hashim mos ke frikë

  Se e ke Albinin n’politikë
  Oj pozitë mos e ke frikën

  Se opozita s’ do Amerikën
  Oj Kosovë mos tu shterrt përroi
  Se Lirine s’e do Veton Murroi
  Oj Kosovë mos u tut mga ploja
  Se n’politik u hi Ramush gjojaa
  O Parlament, mos u tut qe rrxohet tavani
  Se n’to nuk u hyp Fisnik Orangutani
  Oj Kosovë mos u tut kurr prej Serrbije
  Se ne Kosova ka Rrencolla pej Rusijee
  Oj Serbi-rraspi kurr mos thuj se hupa
  Se patriota jane Fatmir Lima ham Kupa
  Oj AMERIKË ti kurre mos u tut prej Rusiije
  Se Kadrija merr “dukumenta me kill” pej Serbije
  Ani Mitrovice veriore mos u tut nga integrimi
  Oooooh se kryetar eshte i madhi o Hashiiimiiii
  Ani moj Siri oo mos thuj o marova
  O se me ty është oo Naim Trrnava
  O Evrop ti mos tut prej ISISI-t
  Se nuk je nen sundim te IsPisit
  Oj Prishtinë ty tu shtu zullumi
  Se kryetar tu bo Shpend Tullumi

  Me fjalë tjera, precize dhe madheshtore
  Rrnoooft Amerika, se na jem veq me fore
  Pa Amerikë lirinë, me fitu s’kishim mujt
  Edhe ton Shqiptareve, Vendi na kish lujt

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...