Published On: 15 Mars, 2016

Çollaku: Basha në Washington, mbështetje e qartë amerikane për PD

“Basha në Washington, dëshmi e mbeshtetjes së qartë amerikane për Partinë Demokratike”. Kështu shkruan shefi për politikën e jashtme në PD, Kreshnik Collaku, i cili thekson se kjo vizitë e kryetarit të opozitës ndodh në një kohë kur kryeministri aktual Rama ende nuk ka shkelur në Washington DC.

“Mbështetje e qarte amerikane për opozitën dhe PD.
SHBA si gjatë gjithë historisë së re të demokracisë në Shqipëri kanë parë te Partia Demokratike, aleatin e qëndrushëm vizionar dhe besnik.
Partia Demokratike sic ka treguar gjatë këtyre viteve me vepra dhe qëndrime sheh të SHBA aleatin e kryesor dhe te provuar strategjik.
Fakti i sotëm nuk ka nevojë për komente apo analiza.
Tre vite pas zgjedhjeve 2013.
Lulzim Basha, kryetar i PD dhe lider i Opozites takim ne nivel te larte ne Departament te Shtetit dhe Shtepi te Bardhe.
Edi Rama, kryeminister dhe shef i maxhorances Rilindase…ende nuk ka shkelur ne Ëashington DC.
Partia Demokratike garanton se neser ne qeverisje politika e saj e jashtme do te mbeshtetet totalisht ne kete aleance strategjike me SHBA, aleance nga e cila Shqiperia e Kombi Shqiptare ka pare vetem te mira dhe ka percaktuar sukseset dhe arritjet tona shteterore e kombetare”, shkruan Collaku ne Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...