Published On: 26 Shkurt, 2016

Çohuni amerikanë! Soros po rrënon amerikën! Thirrja nga SHBA e Bill O’ Reilly

Gazetari dhe polemisti i njohur amerikan Bill O’Reilly ka informuar amerikanët se pas grupeve të majta qëndron usta Xhorxh Soros, i korruptuari – siç e quan ai Duke komentuar kohë më parë për disa lëvizje të këtij lloji në Europë O’Reilli u shpreh se: “Duket qartë se kjo është një lojë e hapur kundër tregut të lirë. Këta njerëz ose janë komunistë ose socialistë. Ata kërkojnë që qeveria të marrë drejtimin e ekonomisë ndëras të pasurit të dënohen”. O’Reilly theksoi gjithashtu se nën ndikimin e Soros Greqia falimentoi për shkak të politikave socialiste që ndoqi. Ai gjithashtu tha se edhe Italia dhe Spanja janë në vështirësi ekonomike sepse kompanitë e mëdha private po mbyten nën lakun e taskave të vendosura nga qeveritë përkatëse. Po ashtu, polemisti i njohur tërhoqi vëmendjen se edhe Obama e ka me qejf të madh që që qeveria fusë hundët në ekonominë e vendit. Madje gjatë një fjalimi të mbajtur në Virxhinia Obama është shprehur se për shkak të vizionit të madh të qeverisë individët kanë sukses. O’Reilly tha se lajmi i mirë është se “të çmendurit e kampit të majtë” ende nuk i kanë të thella rrënjët në ekonominë e SHBA. Ata kanë shumë pak senatorë. Por më i frikshmi prej të gjithëve a është me siguri Xhorxh Soros. O’Reilly e ka përshkruar atë si “një miliarder i cili ka bërë shumë para duke spekuluar me valutën dhe duke minuar ekonomitë e shumë vendeve” O’Reilly gjithashtu tha se Soros tani po financon organizatat radikale të majta në Amerikë. O’Reilly e quajti Sorosin “si marionetisti në hije që lëviz si kuklla organizatat e korruptuara të ekstremit të majtë”, dhe shtoi se “ai ka tentakula në organizata politike”. Pak amerikanë e dinë se kush është në të vërtetë George Soros, por O’Reilly tha se ai qëndron pas shumë konflikteve politike në vend. “Ne amerikanët duhet të zgjohemi dhe të merremi me këtë problem” – bën thirrje gazetari shumë i njohur amerikan.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...