Published On: 15 Mars, 2016

CNN shkruan për shenjtërimin e Nënë Terezës

  • CNN i ka kushtuar një artikull shenjtërimit të Nënës Terezë, i cili do të behët më 4 shtator nga Papa Françesku.

“Nënë Tereza, ishte një murgeshë e cila kishte vendosur të ndihmojë të varfrit në Indi, do të dekorohet si e shenjt nga Papa Françesku më 4  shtator.

Data bie në prag të përvjetorit të vdekjes së saj i cili ishte më 5 shtator, 1997, thuhet në artikull.

Në këtë artikull, CNN shpjegon sesi një shqiptare bëri histori më veprat e saj të bamirëse nëpër botë.

Gjithashtu shpjegohet rrugëtimi i Nënës Terezë gjatë tërë jetës së saj dhe të bëmat që ajo bëri për të varfrit.

Në këtë artikull jepet edhe biografia të Nënës Terezë, të cilën CNN e ka siguruar nga Vatikani.

“Nënë Tereza ka lindur në vitin 1910 në Shqipëri dhe pagëzuar Gonxhe Bojaxhiu”, thuhet në biografinë që CNN ka siguruar nga Vatikani. /Indeksonline

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...