Published On: 5 Prill, 2016

Çmenduria kriminale serbe dogji foshnjën 20-muajshe dhe 11 fëmijë të tjerë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka hyrë në territorin e Kosovës nga pika kufitare në Jarinje, kurse më pas ka vazhduar në Leshak.

Vuçiq iu drejtua qytetarëve në Zubi Potok, dhe më pas vizitoi edhe disa vende tjera.

Isa Mustafa, kryeministër i Kosovës nuk e pa fare si problem këtë.

Ndërkohë, në po këto ditë të vitit 1999 në Gjakovë çmenduria kriminale serbe dogji foshnjën 20-muajshe dhe 11 fëmijë të tjerë.

Shumë net të përgjakura kishte Gjakova gjatë luftës së fundit, e tillë ishte edhe ajo e 2 Prillit 1999, kur vetëm në një lagje u vranë 80 veta të pafajshëm, e në mesin e tyre edhe Rita Vejsa 20-muajshe, e cila, pasi u vra së bashku me nënën, tri motrat dhe vëllanë e vet, edhe u dogjën, por për këto krime ende askush nuk është dënuar. /QdheQ

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ibrahim zika thotë:

    Denoni politikan tane se nuk miten me kto pun veq i ka tranu hajnija dhe karika

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...