Published On: 15 Shkurt, 2016

Çmenduria e Ramës, ora e tij gati 4 mijë herë më e shtrenjtë se e Kerryt (foto)

“Nëse ora që mbani në dorë është më e shtrenjtë se automjeti im, atëherë ju jeni i korruptuar”.

Është ky padiskutim një nga postulatet e ambasadorit Donald Lu që ai ka lënë në shfaqjet e tij publike dhe kur thoshte këtë, ai i referohej gjykatësve, shkruan syri.net.

Por ndërsa këta të fundit dëgjonin fjalët e ambasadorit në një takim të zhvilluar disa muaj më parë, dhe vjedhurazi i fshehën orët e tyre në xhepat e brendshëm të kostumeve firmato mijëra euroshe që mbanin veshur, kryeministri Edi Rama nuk e ka aspak këtë kompleks në këtë drejtim.

ora2

Dhe kishte plot arsye ta bënte këtë, sidomos gjatë takimit me Sekretarin e Shteti John Kerry ndërsa ky vizitoi dje Tiranën e ku i pranishëm ishte edhe Donald Lu, i cili mesa duket nga orët e shtrenjta di shumë.

Në shfaqjen publike të Ramës dhe Kerryt ra në sy edhe një detaj tjetër. Orët përkatëse që mbanin në dorë. A e dini se ora e Kryeministrit Edi Rama është e llojit Patek Philippe dhe me ulje 5% ajo shitet sot 146.995.00 dollarë?

Dhe a e dini sesa kushton ora e vetme me të cilën shfaqjet në çdo takim ndërkombëtar John Kerry? Kushton vetëm 40 dollarë dhe është e markës Freestyle Tide. Një orë tipike për surfistët e pasionuar dhe i tillë është edhe Sekretari Amerikan i Shtetit.

ora3

E pra në këtë pikë, insistimi i Kerry që politika shqiptarë të bie sa më parë dakord për të ngritur Byronë e Hetimit për të luftuar korrupsionin merr vlerën maksimale vetëm duke iu referuar këtij fakti, por në të njëjtën kohë ajo zhbëhet në moment kur mendon se drafti parashikon që Byroja të jetë nën varësinë e ministrit të brendshëm të Edi Ramës. E mendoni pak?!…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...