Published On: 6 Mars, 2016

Çmenduri nga Top Channel: Bojkoton protestën dhe bllokon lajmin për arrestimin e Kreshnik Spahiut

TOP CHANNEL vazhdon bojkotin kundër Aleancës KuqeZi. Dje redaksia e lajmeve të Top Channel arriti kulmin duke fshehur dhe censuruar lajmin për protestat kuqezi dhe arrestimin e Kreshin Spahiut. Në këtë mënyrë Top Channel theyn rekordin dhunës se etikës profesionale duke bllokuar lajmin për arrestim e një nga liderve të opozitës shqiptare.

Kreshnik Spahiu shpalli pranverën shqiptare. Mjaftoi nje proteste para dyerve të bashkisë së Tiranës, që kryetari i Aleancës Kuq e Zi të shoqërohej në komisariatin nr 1, për tubim të paligjshëm. Në dalje ai shpërtheu në akuza kundër Erion Veliajt, duke mos u kursyer fare ne fjalor.
1 orë qëndrimi në komisariat i shërbeu Spahiut te lëshonte sharje dhe fyerje ndaj deputeteve të parlamentit. Një grup përfaqësuesish të Aleancës Kuqezi u përplasën me policinë bashkiake, pasi gjatë protestës bllokuan tre hyrjet e institucionit. Më zinxhirë, dërrasa e drynë ata gozhduan dyert me qëllim që të mos lejonin hyrjen e kreut të Bashkisë së Tiranës në shenjë proteste kundër rritjes së taksave. Kjo solli dhe tensionimin e situatës, ndërkohë që u desh ndërhyrja e policisë, të cilët shoqëruan kryetarin e Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...