Published On: 7 Tetor, 2016

Çmenduri! Futbollisti i Ekuadorit arratiset nga stadiumi

Mbrëmjen e djeshme Ekuadori u ndesh me Kilin, ndeshje e vlefshme për Kualifikueset e Kampionatit Botërorë, Rusi 2018. Futbollistët e Ekuadorit treguan edhe një herë klasin e tyre duke shënuar tre gola në 46 minutat e para të ndeshjes. Por kjo nuk është asgjë në krahasim me atë që ndodhi më pas. Në minutën e 82, sulmuesi i Ekuadorit Ener Valencia pësoi një dëmtim dhe duhet të transportohej me makinë për në dhomat e zhveshjes, teksa u pa që pas tij vrapuan shumë policë.

Skena absurde kishte një shpjegim: sulmuesi i Evertonit në Angli ka probleme me ligjin në Ekuador, pasi nuk ka paguar detyrimet për mbajtjen e vajzës që ka me ish-bashkëshorten.

Policia e ndali edhe pas stërvitjes së djeshme dhe tashmë është kthyer në një telenovelë, aq sa flitet edhe për arrestim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...