Published On: 7 Mars, 2016

Çmenduaria e një hoxhe, dilni nga rruga e Zotit, nëse thoni “Lavdi” Jasharëve apo Rugovës (Video)

Hoxha nga Prizreni, Mazllam Mazllami, i cili ishte arrestuar nën akuzat për nxitje të urrejtjes dhe ekstremizëm fetar, ka mbajtur një ligjëratë para besimtarëve në një xhami, duke thënë se kushdo që u thotë “Lavdi” dëshmorëve, “del nga feja e Allahut”.

“Kush shkon te varret e Adem Jasharit apo Ibrahim Rugovës, dhe thotë lavdi dëshmorëve, ai del nga feja e Allahut, sepse në Islam vetëm Allahut i thuhet lavdi, ndërsa për Ademin thuhet inshalla e bën Allahu shehid, pra mos u merrni me përralla enveristash dhe titistash”, ka thënë Mazllami, transmeton Gazeta Express.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Superthiu thotë:

    Ky hoxh e ka mire 10000%, sepse me Religjion islam eshte qashtiu qysh thet hoxha edhe pik. Njerzit nuk po e kuptojne qe te jesh musliman dmth te mos kesh komb, sepse islami ndalon kombe…krejt jane musliman. E ky eshte vetem duke e zbatuar islamin ne perpikeri. Bravo hoxh sentu kake misliman urginallll.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...