Published On: 14 Shtator, 2016

“Çmendet” Turqia, “Der Spiegel” e paraqet Erdogani diktator (Foto)

Turqia ka kritikuar ashpër revistën gjermane “Der Spiegel”, për shkak se kryeministrin turk, Rexhep Tajip Erdogan e ka paraqitur si diktator.

Gazeta gjermane i kishte kushtuar një artikull Turqisë, të cilën e quajti “Vendi që e humbi lirinë e tij”, ndërsa Erdoganin e paraqiti si diktator.

 Ministria e Jashtme turke tha në një deklaratë se artikulli ishte krejtësisht i pasaktë dhe e bënë vështirë të dallohen “gjendja e mendjes së çoroditur dhe paragjykimeve”.

Në kopertinën e gazetës është fotografia e Erdoganit, që paraqitet më një shprehje nervoze me syzë dielli dhe në prapavi është një montazh, fotografia e dy minareve të xhamisë në Stamboll që u kthyen në një raketë në kohën e nisjes.

czscz

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...