Published On: 26 Korrik, 2016

“Çmendet” Serbia, i digjet flamuri nga ISIS-i në Bosnje (Video)

 
Në rrjetet sociale është publikuar një video në të cilën shfaqen dy njerëz duke i djegur dy flamuj të Serbisë.

Ndërsa, mediat serbe aludojnë se burrat që shfaqen në video janë islamistë, pasi pas tyre është një flamur me shkrim arab, si dhe një flamur detar i ushtrisë së Bosnjës dhe Hercegovinës.

Personat poashtu shihen të maskuar dhe në duar mbajnë armë, kur më pas pasi digjen flamujt serb dëgjohen edhe disa të shtënë.

Nuk dihet se kur dhe ku është bërë kjo video, po supozohet se ajo është bërë në Bosnjë dhe Hercegovinë, pasi kjo dëshmohet nga edhe kënga me motive patriotike që dëgjohet në sfond, transmeton lajmi.net.

Ndërsa, Aleksandar Vulin ka kërkuar një hetim të menjëhershëm nga Bosnja dhe Hercegovina dhe sic tha si “në qoftë se kjo nuk ndodh, hetimi do të kryhet nga Serbia”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...