Published On: 19 Janar, 2016

‘Çmendet’ Perez, bënë gati 500 milionë euro për transferime

  • Florentino Perez dëshiron një skuadër shumë garuese edhe edicionin e ardhshëm.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është gati të bëjë çdo gjë në mënyrë që të ndërtoj një skuadër fituese.

Ai ka frikë se dënimi i FIFA’s nuk do të hiqet dhe ai nuk do të mund të transferoj lojtar deri në verën e vitit 2017.

Andaj ky fakt e ka aktivizuar atë, i cili fillimisht ka bërë gati 300 milionë euro për transferime.

Don Balon shkruan se, kjo shifër mund të shkoj deri në 500 milionë, ndërsa tre lojtarët e parë që dëshiron t’i sjell në Madrid janë David Alaba, Mario Gotze dhe Edinson Cavani.

Në listë po ashtu janë edhe futbollistët si, Paul Pogba, Harry Kane dhe Alexis Sanchez /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...