Published On: 16 Tetor, 2016

Cmendet moti, Lezha nën ujë dhe pa energji elektrike

Reshjet e dendura të natës së mbrëmshme kanë shkaktuar sërish përmbytje në qarkun problematik të Lezhës. Mësohet se disa lagje në këtë qytet janë zgjuar nën ujë, ndërsa shumë biznese të kateve të para janë dëmtuar si pasojë e përmbytjeve.

Probleme raportohen në lagjen ‘Gurra’, ku si pasojë e përmbytjeve mungon edhe energjia elektrike. Pak ditë më parë, në këtë qark si pasojë e reshjeve të vazhdueshme, një 48­-vjeçar në Laç humbi jetën, ndërsa ka patur dëme materiale në banesa, bagëti dhe prodhime bujqësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...