Published On: 26 Shkurt, 2016

Çmendet Kurti, thotë se shqiptarët nuk e duan Amerikën (Video)

 • Orën e parë së premtes ka filluar dhe numri i njerëzve në shesh është shtuar. Dy sheshet janë më të mbushura me njerëz, krahasuar me dy netët e tjera, por vihet re fokusi tek një grup. Aty është Albin Kurti, i cili po flet me një grup demostruesish.

U ka folur për shqiptarët, Amerikën dhe frikën nga braktisja.

Teksa një grup qytetarësh diskutonin për raportet amerikano-kosovare me shkas deklaratat e ambasadorit Greg Delawie, ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti u ka thënë drejtuesve se nga përvoja e tij ka mësuar një gjë mbi këto raporte.

“Nuk mendoj se shqiptarët i dojnë amerikanët, as Amerikën por mendoj që shqiptarët më shumë e kanë njëfar ankthi të mundësissë së braktisjes nga Amerika sesa që e dojnë Amerikën”, ka thënë Kurti,  10 orë para  nisjes së protestës.

 

Kurti bashkë me opozitën po protestojnë duke kërkuar zgjedhje të parakoshme, pasi kolacioni qeverisës ka shkelur kushtetutën kur bëri marrëveshje për Asociacionin e komunave serbe dhe fali territor Malit të Zi përmes Demarkacionit. Gjithashtu nuk e duan Hashim Thacin, president, pozitë kjo që mund ta marrë qysh të premtën.

Duke e shpjeguar frikën e shqiptarëve nga braktisja amerikane, Kurti ka treguar një fabulë të një fëmije i cili nuk mendon se ka humbur në plazh por që e ka braktisur nana.

“Këta njerëz e kanë hallin se mos po na len neve Amerika. Nuk është që e dojnë por tuten mos po na len. Nuk është prej dashnisë”, ka thënë Kurti.

Kjo ka ngjallur reagime të ndryshme, e ajo që ka ngjallur më së shumti duartrokitje është pohimi i një qytetari që i referohej Shqipërisë si shteti para Amerikës.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. raimond vlonjati thotë:

  Nuk e kuptoj pse ky Kurti mer neper goje Aneriken e nderkaq kerkon te jet perfaqsues i shqiptareve ?

  Ky nuk qenka aspak i pergjegjeshem

  Ky po ben inteligjentin dhe te fortin sikur ky esht ndonje shtet 100 milion banore dhe nuk pjerdh per azgje
  Ky qenka tamam aventurier

  Ky perfiton se ka te drejte per kete ceshtje kunder Zajednices dhe hidhet ne aventura duke pergojuar shtetet e medha

  Boll ore pordhac , meru me ceshtjet e tua dhe mos fol ne emer te gjith shqiptareve . se shqiptaret jane me termend pro Amerikes

  Po edhe sikur te mos ishin ti si politikan duhej te thoshe qe jane pro Amerikes , se kesht flasin gjith politikanet

  Ndersa ky trap flet si halabak rugesh

  Ne jemi shtet koti more dhe na duhen miqte e medhenj , ndersa ky na krijon armiq te medhenj
  Ky qenka bastard fare

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
 2. Gjergj Deda thotë:

  Shqiperia, Kosova, Maqedonia ka plot djem e vaza te reja inteligjent, patriot e atdhetare per te drejtuar kombin e qeverite shqipetare.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Gjergj Deda thotë:

  Te gjithe tradhetaret e kombit politik e fetare populli yne do tjua shtype koken spiuneve te komunizmit dilni hapur ore maskarenje e te shikojme se çfare ju ben populli ore maskarenje spiune, tradhetare te popullit politik e fetare te gjithe kushdo qosfshi nga maxhoranca e nga opozita, te gjitha rrjetet kriminale populli i kosoves do ti djege si mijte kushdo qofte duke filluar nga te akuzuarit Thaci e te k opozita tek Albin Kurti me vjen keq per shipetaret e Kosoves por ti nuk je shqipetare sepse po shkel te gjitha ligjet demokratike Europiane e Boterore, po shkel te gjitha traditat e kombit Shqipetare dhe te them me fakte se po te mos te ishte Amerika ti edhe ata zgjebanike komuniste te felliqur antishqipetare qe e kane masakruar kombin shqipetare si kombi i fundit ne Europe qe rrezoi te pakten bustin e kriminelit e diktatorit Enver Hoxha, por te gjithe budallenjet qe organizojne peticion kunder Amerikes e propagandojne kunder Amerikes jane funderrina dhe njerezit me te poshter te kombit shqipetare sepse po mos te bombardonte Amerika kriminelin Milloshevic sot te gjithe keta injorante antishqipetare do te ishin krimba nen toke sepse me ate vrull qe kishte marre Milloshevici nuk do te kishte lene kembe shqipetari ne Kosove e ndoshta as ne shqiperi, populli shqipetare do ta kuptoje se kush eshte demokracia Amerikane e Europiane e do te shpartalloje cdo rrjet kriminilaliteti komunisti te ish diktatures komuniste te Enver Hoxhes sebashku me me komunizmin antishqipetare te komanduar nga mafia komuniste Sllave e Ruse, nga armiqt tane Turq e Grek, por populli do tjua shtype koken te gjitheve sa te arrestohen kokat drejtuese te tradhetareve , spiuneve komunist qe keto 100 vitet e fundit kane masakruar kombin shqipetare. Shpresoj qe kombi im te zgjohet ma mire vone se kurre thote nje fjale popullore qe te kape me shkelma ty e te gjithe drejtuesit tradhetare antishqipetare, mjaft me komunizem me tradhetare ndaj kombit e athdeut, me diktatore, me diktature, me kriminel, me drogaxhinje, me prostituta, me te korruptuar.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...