Published On: 12 Prill, 2016

Çmendet Audi, vjen superlimuzina “A8 L Extended 2016” (Foto)

Me modelin “A8 L Extended”, Audi ka treguar se në radhë të parë ka konsumatorin, pa marr parasysh kërkesat e pazakonshme që vijnë nga ata.
Me kërkesë të konsumatorëve në tregun Evropian, “Audi” ka ndërtuar limuzinën “A8 L Extended” e cila është e bazuar në modelin më luksoz të kësaj marke, modelin “A8”, transmeton “Express”.
Ky model është 6.36 metra i gjatë dhe gjatësi prej 4.22 metër ndërmjet boshteve. Brenda në veturë mund të akomodohen 6 persona, me luksin maksimal që ofron ky model.
Ekspertëve në “Audi” ju është dashur më shumë se një vit për të zhvilluar këtë model, i cili përmbush të gjitha standardet e veturave të cilat prodhohen nga kjo markë.
Ky model i cili peshon 2,418kg fuqizohet me motorin 3.0-litër “TFSI” i cili prodhon 228 kW (310 KF). Përshpejtimin nga 0-100km/h e arrin për 7.1-sekonda dhe shpejtësi maksimale të kufizuar elektronikisht në 250km/h.
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-01_1460371235-430617
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-02_1460371236-2299207
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-03_1460371235-2987953
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-05_1460371236-3266367
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-0a_1460371238-4690918
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-0c_1460371240-2007124
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-0b_1460371239-1487173-1
audi-a8-l-extended-2016-1024x768-wallpaper-07_1460371239-7269906

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...