Published On: 29 Maj, 2017

Çka i zuri në telefon i fejuari Leonora Poloskes?

Këngëtarja Leonora Poloska është ndër zërat më të veçantë e më të fuqishëm të muzikës shqiptare, shkruan “Kosovarja”.

Leonora ka dëshmuar se di të këndoj mrekullueshëm balada, këngë me shtrirje të gjerë, edhe ti përshtatet tregut e kërkesave të momentit. Këngëtarja e ka gjetur shpirtin binjak, e ai është kompozitori Andin Randobrava. Në një intervistë të përbashkët dhënë “Kosovares”, i fejuari i thotë Leonores:

“T’kam zënë duke e shiku Linda Morinen në telefon. A je adhuruese e saj?” Kjo është përgjigja e këngëtares: “Po e qeshin e përbuzin, por mua më pëlqen dëshira dhe këmbëngulja e saj për të vazhduar tutje. Këtu nuk po i komentoj aftësitë dhe afinitetet e Lindes”.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...