Published On: 20 Janar, 2016

Çka i tha Bekim Fehmiu Ibrahim Rugovës me 1989?

Nga Xhevat Rexhaj

Një fjali e Bekim Fehmiut sa 1 000 libra !

Ishte viti 1989. Në një kënd të ëmbëltores “Elida”, në kompleksin e Pallatit të Rinisë në Prishtinë, ishte i ulur aktori ynë me famë botërore Bekim Fahmiu. Derisa e pinte kafen e mëngjesit, e sheh dr. Ibrahim Rugovën me miqtë e tij në një tavolinë përballë. Për një çast, Bekimi ngritet në këmbë, i afrohet Rugovës dhe i thotë: “Të admiroj për guximin intelektual dhe për këllqet e tua deri n fund të kambëve”. Kaq ishte. Asnjë fjalë më tepër. Për këtë, ka shkruar edhe Halil Matoshi, i cili ka qenë i pranishëm në këtë takim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...