Published On: 8 Shkurt, 2016

Marrëveshja e fshehtë PDK-AAK ka tronditur tmerrësisht koalicionin opozitar!

 

Publikimi i skenarit për marrëveshje të fshehtë PDK-AAK ka tronditur tmerrësisht koalicionin opozitar, AAK-VV-NISMA. Turbullira të mëdha ka krijuar edhe në LDK, e cila aktualisht përveç se pushtetit formal të Qeverisë, nuk ka pushtet real, as në Qeveri, dhe as ndikim pozitiv në institucione të drejtësisë dhe ndjekjes.

Ishte portali shqiptari.eu që me publikimin e skenarit për zgjidhjen e krizës tronditi thellësisht politikën dhe opozitën.

Pas shumë protestave dhe zvarritjeve të shumta, skenari i thjesht që e publikuam të shtunën vonë, përshpejtoi reagimin opozitar, dhe tashmë duket se është shkërmoqur opozita, treshja Vetëvendosje, AAK dhe NISMA.

Ndarja u bë publike, pas shkrimit: http://www.shqiptari.eu/skenari-i-zi-per-ldk-ne-e-ramushi-tradhton-vetvendosjen/

Pas publikimit të këtij skenari kanë gëluar ‘analizat’ e analistëve ‘të famshëm’, ndër të cilat edhe ‘dilema e madhe’ se a po e han karremin Ramush Haradinaj sërish. Dy herë të tjera Thaçi i kishte premtuar ta bënte kryeministër, herën e parë kur ia shtroi tepihun e kuq, kur u lirua nga Haga, dhe herën e dytë për ta prishur koalicionin VLAN, kur më në fund, atë që se bëri dot Hashimi, e bëri Isa, dhe erdhi në postin, që e kishte vështruar me vite, në kohën sa e kishte shef Bujar Bukoshin.

Sipas skenarit të publikuar AAK-së po i ofrohet pushtet në vitin 2017, por me kusht që kjo ta ndihmojë zgjedhjen e Thaçit president dhe që ti jap fund koalicionit opozitar me Vetëvendosjen, duke i ofruar si satisfaksion edhe një korrigjim të territorit me Malin e Zi. Në zgjedhjet që do të mbahen AAK-ja pritet ta marrë postin e kryeministrit, pasi PDK-ja veç e ka me zgjedhjen e Thaçit, presidentin e saj.

Por, ku po mbetet LDK-ja? Në dorën e saj është humbja e turpshme në zgjedhje dhe në daljen nga kjo krizë.

LDK-ja po mbetet leva më e përshtatshme për PDK-në dhe SHIK-un duke i ndihmuar që ta arrijë çdo qëllim, ndërsa LDK-ja, as qëllimet më të vogla të saja, përkatësisht të objektivave, që cilësohen rugoviane.

Atëherë LDK-ja ndodhet para dilemës më të rëndë ta zgjedhe Hashim president dhe të bëhet përfundimisht puthadorja e saj, miratuesja e krimeve tw klanit tw tij pwrfshirw tw vrasjeve politike, apo të ndryshojë taktikë, duke dorëzuar dosjet e klaneve kriminale të SHIK-ut, prontove dhe të tjerave për ti vënë prapa grilave edhe para se të fillojë së funksionuari Gjykata speciale. Nëse kjo nuk arrihet, atëherë gjërat do të shkojnë vërtetë keq, si kurrënjëherë tjetër për partinë e themeluar dhe udhëhequr dinjitetshëm nga patriarku i kombit, dr.Ibrahim Rugova! Dilema kryesore po ashtu është se a do ta tradhtojë rugovizmin? SHQIPTARI.EU

 

Skenari i zi për LDK-në! E Ramushi tradhton Vetvendosjen…

 

Ramush Haradinaj, shpjegon ndarjen nga Vetvendosja!

 

 

Tradhëton edhe NISMA! Vetëvendosje mbetet vetëm

 

Vrasja e Kolonelit! Bukoshi dhe shteti shqiptar po aq të dyshimtë sa disa “komandantë” (Video)

 

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Gazetavip.com thotë:

    Se shpejti ramushi ne koalicion me thaqin

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...