Published On: 3 Mars, 2016

Çka di Ali Ahmeti për rastin “Kosmos” ?

Partneri i koalicionit të VMRO-DPMNE, Ali Ahmeti i BDI sot paraqitet para Prokurorisë Speciale për tu sqaruar dhe dëshmuar për rastin “Kosmos”, objekti i biznesmenit dhe kryetarit të Partisë për Ardhmëri Evropiane, Fijat Canovski, që ishte rrënuar në verën e 2011.

Rrënimi i këtij objekti dhe skenari se si ishte planifikuar është zbardhur përmes bisedave të përgjuara, ku protagonistë është ish-kryeministri Nikolla Gruevski me ministrat e tij dhe kryetarin e komunës së Aerodromit. Por disa media theksojnë se Ahmeti nuk mund të jetë thirrur për këtë rast, por për raste të tjera, pasi që prokuroria speciale nuk dëshiron të jap detaje, shkruan portali Faktor.

Jozyrtarisht mësohet se Ahmeti mund të dëshmojë edhe për rastin “Magjar Telekom”, pasi që prokuroria speciale paralajmëroi se është hapur dosja e hetimeve. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...