Published On: 10 Janar, 2016

City tenton transferimin e Alabas

Mediat gjermane dhe ato angleze e kanë bërë të kryer punën që Guardiola do ta drejtojë Cityn vitin e ardhshëm, ndërsa transferimi i parë duket se do të jetë Alaba.

Mbrojtësi austriak njihet si ndër më të mirët në botë për pozitën e tij, ndërsa te City në atë rol janë vjetëruar Kolarov dhe Clichy.

Edhe pse Alaba vlerësohet lartë nga Bayern Munich, ish-kampionët e Anglisë janë duke përgatitur një ofertë të lartë për lojtarin.

Besohet se shuma që City do të ofrojë për transferimin e austriakut kalon 50 milionë euro

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...