Published On: 10 Shkurt, 2016

City tashmë ka vënë kontakte me Busquets

  • Manchester City thuhet të ketë kontaktuar me përfaqësuesit e Sergio Busquets rreth një transferimi të mundshëm gjatë verës.

Pep Guardiola do të marrë drejtimin e klubit anglez nga sezoni i ardhshëm dhe ai e dëshiron në skuadër futbollistin që e ka trajnuar te Barcelona.

Mesfushori spanjoll ka thënë në të kaluarën se janë vetëm dy persona që mund ta bindin që të largohet nga katalunasit: gruaja e tij dhe Guardiola.

Dhe tash gazeta Sport raporton se dy palët janë në kontakt, edhe pse nuk është bërë ndonjë ofertë formale.

Presidenti i Barcës, Josep Maria Bartomeu, i ka premtuar lojtarit një kontratë të rinovuar, mirëpo ajo akoma nuk ka ndodhur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...