Published On: 27 Janar, 2016

City në finale duke e nëpërkembur Evertonin

  • Manchester City ka arritur fitore në shtëpi kundër Evertonit në Capital One Cup me rezultat 3-1.

Citizens ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe kualifikimi në finale ishte plotësisht i meritueshëm.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët fal golit të Ross Barkley në minutën e 18-të, por pas gjashtë minutash u përgjigj braziliani, Fernandinho, me golin i cili i dha shpirt vendasve.

Pjesa e dytë erdhi me golat e Kevin De Bruyne (70’) dhe Sergio Agueros (76’) dhe kështu City arriti të përmbysë epërsinë nga ndeshja e parë, e cila kishte përfunduar 2-1 për Evertonin.

Në finale klubi i drejtuar nga Manuel Pellegrini do të luajë kundër Liverpoolit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...