Published On: 25 Shkurt, 2016

City me një hap në çerekfinale të LK (Video)

  • Manchester City ka bërë një hap të madh drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve duke mposhtur Dynamo Kievin në Ukrainë me rezultat 3-1.

City e dominoi takimin nga fillimi.

Pas një korneri, ishte Yaya Toure ai që i ndihmoi Agueros të realizojë për 1-0 me një goditje të ulët por të fuqishme (15′).

Në fund të pjesës së parë David Silva shënoi golin e dytë për Cityn (40′), me asist të Sterling.

Me të filluar pjesa e dytë Buyalskyy ngushtoi, në një tentim të ukrainasve për të kthyer rezultatin (59′) për 2-1.

Dhe teksa po kërkohej barazimi nga vendasit, Yaya Toure u dha një goditje të fortë, duke shënuar golin e nokautit për 3-1 (90′).

Ndeshja kthyese zhvillohet në Ettihad Stadium dhe City ka një përparësi të madhe për këtë takim. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...