Published On: 16 Janar, 2016

City lider në Ligën Premier (Video)

  • Manchester City ka fituar me rezultat 4-0 kundër Crystal Palace.

Citizens dominoi gjatë gjithë ndeshjes dhe kështu iu rikthye fitoreve pas barazimit kundër Evertonit në javën e kaluar.

Goli i parë erdhi në minutën 22-të nga Fabian Delph, i cili me një goditje nga distanca i dha epërsinë vendaseve.

Pesë minuta nga fundi i pjesë së parë, në skenë doli Sergio Agueros me një gol të bukur jashtë zonës dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Edhe në pjesën e dytë City dominoi takimin, ku në minutën e 68-të erdhi dhe goli i dytë personal nga Aguero.

Ndërsa golin e fundit në këtë sfidë e shënoi spanjolli, David Silva.
Pas kësaj fitore Manchester City ngjitet në pozitën e parë me 43 pikë na 22 ndeshje, ndërsa Crystal Palace vazhdon të qëndrojë në vendin e tetë. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...