Published On: 14 Qershor, 2017

Çitaku i reagon ish-bashkpartiakut të saj për gjuhën ndaj Kusarit: Kështu ma bënit edhe mua!

Ambasadorja Vlora Çitaku i ka reaguar ish bashkpartiakut të saj, Hajdar Beqa, për gjuhën e përdorur ndaj kryetares së Gjakovës Mimoza Kusari Lila.

Për shkak të shkarkimit të drejtorëve dhe prishjes së koalicionit me PDK-në në Gjakovë, kreu i degës së kësaj partie në Gjakovë, Hajdar Beqa e ka quajtur Kusari –Lilën ‘prostitutë politike’. “

E turpshme deri në neveri gjuha e zotit Hajdar Beqa ndaj Mimoza Kusarit.

E mbajë mend shumë mirë nga vetë përvoja ime, çdo sukses apo dështim i imi disi është synuar të ngjyroset me tone seksiste. Kjo mendësi duhet të marrë fund”, shkruan Citaku.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...