Published On: 18 Maj, 2016

Çitaku Daçiçit, ekzistenca e Kosovës është e panegociueshme (Video)

 

Ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku debatoi në Nju Jork me Ministrin e Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, për gjendjen në Kosovë, angazhimin për dialogun dhe ekstremizmin. Replikat më të ashpra në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, erdhën kur zoti Daçiç foli disa herë kundër pavarësisë, ndërsa ambasadorja Çitaku tha se ekzistenca e Kosovës është e panegociueshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...