Published On: 8 Tetor, 2016

“Çiro Bllazheviq, trajner i Kosovës në Pranverë”

Nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Joviq, ka shprehur dëshirën që legjendën e futbollit kroat, Çiro Bllazheviq, ta sjell sërish në Kosovë.

Por, kësaj radhe jo që ta drejtojë KF Prishtinën, por pikërisht përfaqësuesen e Kosovës, e cila u mposht të enjten në Shkodër nga Kroacia me rezultat të thellë, 6:0.

Duke biseduar për mediumin kroat, “Jutarnji”. Joviq ka lavdëruar skuadrën kroate duke thënë se ata kanë një trajner cilësor, ndërsa Kosovës i mungon një i tillë, ndonëse tha se Albert Bunjaki është trajner me perspektivë.

“Shikoni, ju keni një trajner shumë cilësor, e neve na mungon një i tillë. Bunajki është premtues, por ne gabuam me formacionin qysh në fillim të ndeshjes. Dua ta sjellim Çiro Bllazheviqin. E kujtoj shumë mirë kur ishte trajner i Prishtinës. Ashtu siç edhe është Çiro, mësues i mirë, autoritar, ashtu edhe ka punuar, nuk ka lënë anash asnjë detaj. Na nevojitet një përzgjedhës i tillë, na nevojitet Çira. Veçse kam biseduar për këtë çështje me Fadil Vokrrin, dhe do të bisedojmë sërish. Unë mendoj se nga pranvera e vitit të ardhshëm, Çiro do të mund të ishte përzgjedhës i Kosovës”, ka thënë Joviq për “Jutarnji”, transmeton Koha.

Por, ndonëse mediumi kroat ia kujton atij se Bllazheviq aktualisht është 81 vjeç, nënkryetari i FFK-së, Joviq ka thënë se kjo pak ka rëndësi, pasi që “Çiro është lider dhe me përvojë të lartë”.

Për sa i përket përfaqësueses kroate, Joviq ka folur në pietet, duke e cilësuar si më të mirën në Evropë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...