Published On: 21 Tetor, 2016

Cili është spiuni i UDB-së

Debatet mes liderëve politikë kosovarë Hashim Thaçi dhe Albin Kurti kanë qenë të shpeshta nga të dyja palët, të cilët kanë akuzuar njëri-tjetrin se kanë qenë spiunë të agjencisë sërbe të Inteligjenës.

Më herët, Thaçi ka akuzuar Kurtin se përmes derës së ish-Kryeministrit serb Daçiç, që aktualisht është ministër i Jashtëm, ka hyrë në politikë. Thaçi iu drejtua Albin Kurtit duke i thënë se ishte i burgosur politik dhe ndryshe nga të tjerët atij i është organizuar konferencë për shtyp kur u lirua nga ish-Kryeministri serb Daçiç.

Kurse gazeta serbe “Kurir”, në një numër të ditëve të fundit shkruan se Hashim Thaçi ka qenë spiun i UDB-së serbe. “Thaçi ishte spiun serb”, kështu shkruan ‘Kurir’.! Newborn

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...