Published On: 16 Shkurt, 2016

Cili është lolkali 400 metërsh i uzurpuar nga burri i Blerta Deliut, deputetës nga PDK?

Burri i deputetes së PDK-së, Blerta Deliut, Sabit Kodra është njëri nga shumë emrat që është publikuar nga Agjencia Kosovare e Privatizimit, që ka uzurpuar pronën që nga pas lufta.

Kodra, sipas dokumentit të publikuar nga AKP, ka një lokal në qendër të Prishtinës 400 metra katror dhe e mban të uzurpuar që nga viti 2001, raporton Indeksonline.

Vendi ku gjendet objekti i uzurpuar sipas dokumenteve gjendet mbrapa ish- ndërmarrjes “Gërmisë”, afër objektit të Qeverisë.

Sabit Kodra gjatë luftës së fundit në Kosovë ka qenë njëri nga komandantët e UÇK-së, që pas luftën e ka shfrytëzuar mjaft mirë, si rasti i uzurpimit të pronës që e ka publikuar AKP-ja.

Indeksonline do t’iu sjell edhe emra tjerë gjatë ditëve që kanë uzurpuar pronën që nga pas lufta e të cilët një pjesë e madhe janë të lidhur me politikën./Indeksonline/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. asha thotë:

    I pshurrsha n’pasuni e n’tana,ktyre dhe atyre tjereve qe kane bo n’kete menyre.Keshtu si kta i bone cdo njeri,ju mbet ne fyt ktyre dhe atyre qe kane vepru si kta.Ketu ka njerez qe as buken e gojes nuk e ka,ka nga a ta qe edhe ne luft kane qene dhe nuk kane pasuri,sepse nuk e kane ne gjen hajnin dhe idiotizmat qe i kane keta…TURPI ju mbuloft ,ju blefshi ilace familjes.Ju jeni ata qe e sollet ne kete gjendje kete vend dhe populle te mjere ,te spodalur nga lufta,te djegur te vrare te rraskapitur dhe pa asnji shprese ,u kthyen ne vendin e tyre ,me nji deshir per t’punu dhe rifillu jeten nga e para.Turpi dhe vetem turpi qoft me ju o te mjere.Gruaja deputete me vota te vjedhura ,ky me uzurpime thua ti vetem keta dashka te jetojne,thua ti vetem kta dhe femijet e tyre u dashka t’jene te lumtur,te veshur bukur,me celulare ne xhep,me makina luksoze,neper fakultete private brenda dhe jashte shtetit,me vizita mjekesore jashte shtetit….kjo eshte KRIM,nuk eshte krim aj i Millosheviqit(nga ai skemi prit gje me t’mire)KY dhe vetem ky eshte KRIM t’ja marresh buken nga goja tjetrit ,t’ja cungosh te drejten ,per rexhistrim ne fakultet (se ska te nofshem)mos ta lesh te gjeje pune,ta leshe pa LIBERALIZIM vizash…vetem e vettem per HAJNIT e tyre… ky eshte KRIM,dhe per kete kta duhet fut ne BURG.QE 17 vite kta njerez kane bere qfare u ka ardhe ne dore,ktyre vetem njerez nuk u thuhet,edhe bota i pa qe kta nuk kane kufi,kta jo GJYKATA SPECIALE por kta duhet ti dergosh ne HAGE dhe t’cofin atje,sepse vetem kte e meritojne.Menduan tu hodhin HI syve e gjithe botes ,por ata ishin ketu i pane me sy dhe preken me dore cdo gje.TURPI JU MBULOFT JU DHE FAMILJET E JUAJA, sepse ta besh kete pune duhesh ta keshe ne GJEN se s’bene….

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...