Published On: 6 Gusht, 2017

“Cili është dallimi ndërmjet kUmandantëve milionerë dhe Millosheviçit?”

Driton Tali

 

Dallimi mes Millosheviqit dhe kUmandantëve milionerë.

Millosheviqi me dhunë e plaçkitje na bëri patriotë, kurse kUmandantat me dhunë e plaçkitje e shkërdhyen konceptin e patriotizmit.

Kjo po i bie që këta janë ma zullumqarë se sa Millosheviqi për shoqërinë kosovare.

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery says:

  Z.D.Tali ,une ketu ne komentin tim do re ju sjelle ne vemendjen tuaj nji rast qe ka ndodhur ne bote
  Ne vitin 1943 , gjenerali francez Charlie De Goll , tuboi shtabin e luftes bashke me sherbimin intelegjent sekret te Frances dhe moren vendim te prere qe ” te likuidohen pa paralajmerim te gjithe ata shtetas francez te cilet ishin vu ne sherbim te gjmanise naziste dhe Hitlerit ”
  Nga viti 1943 kur u morre ky vendim , e deri me 9 maj 1945 , sherbimi ushtarak dhe civil sekret francez , pa pardon dhe pa paralajmerim likuidoi mbi 70.000 shtetas francez ne banesa , shtepi te tyre , restorane e kafene, hotele por , edhe neper rruget e qyteteve te Frances kurse , pase kapitullimit te Gjermanise naziste edhe po aq shtetas francez iken dhe kerkuar azil politik neper shtetet e botes.
  Gjenerati De Goll e dinte se keta persona qe ishin vu ne sherbim te Gjermanise naziste , pase clirimin do te ishin shume me te rezikeshem per shtetin e Frances te dale nga lufta e II-Botrore se sa gjithe ajo makineria luftarake e Hitlerit andaj , ai vendosi per kete hap radikal z.Tali
  Sot , per kete akt te papare te gjeneralit De Goll dhe shtabit te Pergjitheshem te frances dine gjithe bota por , askush asnji fjale te vetme s ka guxim ta thote…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...