Published On: 30 Prill, 2016

Cila “kokë turku” e LDK-së e ka radhën pas Azem Sylës

 

Shkruan: Sadri Ramabaja

 

Arrestimi spektakular i Azem Sylës dëshmoi se “koka e turkut” nga “të mëdhenjtë” e PDK-së nuk ishte përzgjedhur krejt rastësisht. Prishtina, tashmë dihet publikisht, për 15 vite është udhëhequr nga banda e LDK-së, e mbështetur fuqishëm nga segmentet e krimit të instaluar në institucionet kryesore të vendit, përfshi Prokurorinë, gjyqësorin etj. Kjo bandë e strukturuar gjithandej, kishte trashëguar lidhje të mira me strukturat ilegale të Serbisë, meqë një pjesë e mirë e tyre ishin ish kolaborator të Milosheviqit. Ky fakt, bashkë me atë mal akuzash që flejnë në Prokurori për më shumë se dy vjet, e bën më të qartë se si dhe pse Prishtinës i janë “tretur” me mijëra hektarë tokë pronë publike. Po kaq vite ka që Pallati i Rinisë dhe institucione tjera publike zhvaten nga kjo bandë e inkriminuar. Shih për këtë, meqë EULEX-i nuk mund të mirret vetëm me “kokën e turkut” të ish strukturës që ushtroi puçin e njohur brenda LPK-së dhe si rrjedhojë komplotoi strukturat drejtuese të UÇK-së, duke e lënë UÇK e Vegjëlisë në përballje me Serbinë pa mbështetjen e duhur politike, logjistike etj., këto ditë, do të ishte krejt në logjikën e veprimit mafioz të Isa Mustafa që ta përzgjedh një “kokë turku” të dinjitetshme nga radhët e LDK-së. Në të kundërtën, fare lehtë dhe shpejt, do të mund të shndërrohet ai në “kokë turku” nga bosët real të LDK-së.

LEXO EDHE : http://www.shqiptari.eu/ja-kush-vriste-pas-shpine-kuadrot-ushtarake/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...